Kapásindex

HALFOGÁSI ESÉLYEK DUNÁNTÚLI MEGYÉK

Halfogási esélyek előrejelzés dunántúli megyékre vonatkozóan.

Halfogási esélyek előrejelzés dunántúli megyékre vonatkozóan, részletezve mutatja a napi fogási esély, illetve a heti várható kapás alakulását.

Halfogási esélyek előrejelzés Győr-Moson-Sopron megye

A fenti képekre kattintva találjátok a halfogási esélyek előrejelzés dunántúli megyékre bontva a mai fogási esélyeket, és a heti kapásindex előrejelzéseket, amiket  több adat összevetését alkalmazva helyeztem diagramokba. Halfogási esélyek előrejelzés dunántúli megyékre vonatkozóan grafikonokon megjelenítve mutatják meg, hogy mikor, mennyi a kapás esélye,  az adott időszakban százalék értékben kifejezve. A számítások olyan adatok felhasználásával készültek, amelyek nagyban befolyásolják a halak táplálkozási kedvét.

A Dunántúli területek bővelkednek jó fogási esélyt biztosító folyó, és állóvizekben, amelyek nem szűkölködnek a jó kapásokban. Meglehet hogy kevesebb vadvíz található a dunántúli területeket, mint az ország keleti felén, azonban a meghorgászható vízfelület itt nagyobb. A Duna az elsődleges folyó ami a horgászoknak eszébe jut, ha dunántúli horgászatról van szó, hiszen remek fogási esélyek jellemzik, és  sok szívdobogtató  kapás teszi kellemessé a horgászat alatt eltelt időt.

A másik és talán nagyobb csábító erővel hat a vizek szerelmeseire, a Balaton hatalmas területe. A tóban nem ritkák a 15 kg feletti pontyok, mint az, az oldalon található videóban is látható. A fogási esélyek itt jobbak, és több kapás várható, mint a folyókon, hiszen a tó könnyen horgászható területekkel rendelkezik, és ha egy területet folyamatosan ellátunk táplálékkal akkor jelentősen megnő a halfogás esélye.

Dunai- és általában a folyókon zajló horgászat során igen sok múlik a helyválasztáson. A megfelelően választott terület a  horgászat idején sok nagyszerű kapást eredményezhet. Ezeken a vizeken nagyon fontos, hogy olyan területen horgásszunk, ahol a halak táplálkoznak, hiszen itt a legmagasabb az esély a fogásra.

Tudni kell hogy a halak a táplálkozási, és a vermelési helyükön tartózkodnak a legtöbbet.

A vermelési helyen sok hal található, viszont itt nem aktívak, így ezeken a területeken történő horgászat során, kisebb a fogási esély, és kevés kapás valószínű. A táplálkozási helyeken szinte folyamatosan tartózkodnak halak, és táplálékot keresnek. A táplálkozási helyek a folyó mederben található gödrök és törések. Az ilyen egyenetlenségekben a folyó lerakja a hordalékot, és ezáltal a halak táplálékát.

Hogyan találjuk meg ezeket a remek kapásokkal, és  fogási esélyekkel kecsegtető helyeket? Árulkodó jel a vízfelület. Amikor a folyó vize egy gödör vagy törés peremén halad át, akkor a sebessége megváltozik a környező területhez képest, így örvényleni kezd, ami a felszínen könnyen észrevehető. Ha ilyen fodrozódást látunk, akkor érdemes megtenni a meder feltérképezését. Ez történhet radarral, vagy a hagyományos módon..

Fontos tudni hogy  jó helyre dobjuk be a csalinkat hiszen a gödrökben található akadók, nagy eséllyel, a teljes szereléket elszakítják. Sajnos az ilyen törésekben nem csak a táplálék, hanem a hordalék is lerakódik, így fontos, a meghorgászott terület az összehordott faágak és egyéb  törmelék előtt legyen, de ne túl messze tőle, hiszen a halak ott keresik a táplálékot. Ezt a távolságot néhány dobás után meg fogjuk tudni határozni.

Bízom benne hogy a fogási esély, és kapásindex előrejelzés beválását, sok örömteli kapás kíséri majd.

Vissza a főoldalra!

 

Várom visszajelzéseiteket, hogy a “megjósolt” esélyek, milyen pontossággal váltak be.

Addig is sok sikert, és görbüljön!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Exit mobile version